YANGIN BATTANİYESİ

yangın battaniyesi

Yangın bildiğiniz gibi hayatımız acı bir gerçeği ;ister işyerine ister evde ister normal günlük yaşamımızda heran karşılaşabileceğimiz bir tehlike.Bu tehlikeye karşı önlem almak ve hazırlıklı olmak zorundayız.

Yangın anında elimizin altında bulunması gereken iki önemli ürün var ,birisi Yangın Battaniyesi diğeri Yangın Tüpleri.Yangın battaniyesi bildiğiniz gibi yangın anında alev almaz ve ısıya dayanlı cam elyaf malzemeden üretildiği için alevlerin üzerini kapatmada ve alevleri anında söndürmede çok etkili bir üründür.Küçük yangınları söndürmede çok etkilidir.

öncegüvenlik yangın battaniyesi

Peki, bu yangın battaniyesi ne işe yarar neden bulunmalıdır diye soracak olursanız kısaca yangın battaniyesinden şöyle bahsedebiliriz. Yangın battaniyeleri yangın esnasında hem kaçış amaçlı hem de söndürme amaçlı kullanılabilmektedir. Kaçış amaçlı kullanacağınız yangın battaniyesini şöyle kullanabilirsiniz. Yangın esnasında her taraf çökmeye başlar ve bulunduğumuz yerden çıkmak oldukça zorlaşır yolunuzun üstünde yanan bir engel var ise yangın battaniyesini bu yanan yerin üzerine örterek oradaki yangını söndürebilir daha sonra dışarıya çıkabilirsiniz. Yangın battaniyeleri bizleri sadece korumaz yangını söndürebilme özellikleride vardır. Özel bir kumaştan üretilmiştir bu kumaş yüksek ısıya dayanıklı cam elyafından üretilmiş ve havayla teması kestiği için yangını kolay bir şekilde söndürebilmektedir. Yangın battaniyeleri söndürmek içinde kullanılır demiştik fakat bunu nasıl yapabiliriz ? Yangın battaniyeleri öyle çok büyük yangınları söndürmek için kullanılamazlar. Evinizde veya bulunduğunuz bir yerde yangın battaniyesinin büyüklüğünde bir yangın gördüğünüzde burayı yangın battaniyesi ile söndürebilirsiniz. Bu durum yangının büyümesini ve hem maddi hem de manevi zararları önleyecektir.

 Bu kadar kullanışlı ve hayati önem taşıyan yangın battaniyelerinin birçok özelliği vardır. Yangın battaniyeleri ne kadar standart olarak bilinse de Önce Güvenlik Bünyesinde her boydan yangın battaniyeleri bulunmaktadır. Yangın battaniyelerinizin büyüklüğünü evinizdeki eşyalara göre alabilirsiniz. Genelde starndart ebat olan 100×120 cm hem taşınması ,hem fiyatı hemde müdehale edeceği alan göz önüne alındığında en uygun tercih gibi görünmektedir. Eşyalarınız ne kadar büyük ise o kadar büyük bir yangın oluşacaktır söndürmek veya kaçmak içinse büyük bir yangın battaniyesine ihtiyaç duyacaksınızdır. Yangın battaniyelerine sahip olurken satın aldığınız yerden mutlaka kullanımı hakkında bilgi almanız gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir